NIC zdůrazňuji NIC nebudete kopírovat! Jestli se to ke mě někdy dostane, tak si vás dám k obědu! 6 až deset let jím k snídani, 10 až 18 jím k obědu, 18 a víš jím k večeři! Pochopili? Takže, s příjmáním reklam končím!!! Přišla jsem totiž na to, že i když vám sem hodím příslušnou rubriku, tak to většina z vás stejně používat nebude. Takže ode dneška: 22. srpna 2011 tady rubrika Smeťák nebude. Což pochopitelně znamená- žádné reklamy, otázky na formspring.me. Jinak cituji Tabithu: REKLAMY IGNORUJI, SPAMERY ŽERU K SNÍDANI, SB NEPŘÍJMÁM (má poznámka- sb příjmám pouze po mailu, nebo zprávě autorovi, ok?), POKUD JE TO NUTNÉ BLOKUJU.NEHLASUJI ANI SE NEZÚČASTŇUJI ŽÁDNÝCH SOUTĚŽÍ, KRITIKU PŘIJMÁM RÁDA POKUD MÁ HLAVU A PATU.BUĎTE VÍTÁNI V MÉM ŠÍLENÉM SVĚTĚ......

Moje knihovnička

Artemis Fowl a časový paradox

14. srpna 2011 v 22:58 | Kirin MiraiRingo Suisei Shirayuki

Tuto knihu jsem dočetla nedávno na táboře. Četla jsem ji docela dlouho, protože jsem byla pořád na cestách a jako na potvoru jsem si ji pokaždé zapomněla doma (xD). Jenže na tábor jsem si ji už nezapomněla a když jsem zrovna neměla co dělat (a to mi věřte, že toho času nebylo zrovna moc), tak jsem četla a dočetla ji poměrně rychle (děj mne opět dokázal upoutat). Tuto knihu jsem si půjčila z bůhvíjakého důvodu (tuším, že to bylo kvůli tomu znaku na obálce, který mi připoměl ten z anime Majin tantei nougami neuro a tak jsem si řekla, že se o tom chci něco dozvědět a ta kniha dost zapadla do žánru, který mám ráda), který si pamatuji jen matně (no jo, vždyť ona už to taky bude doba co jsem si to půjčila (xD) to bude upomínka s pěkně kulatým číslem :D).
Děj je každopádně poutavý-
"Artemis se vydává na cestu v čase s kapitánkou Myrtou Krátkou po svém boku, aby se utkal se svým mladším já, zmocnil se posledního vzácného lemura a získal tak lék na skřítkovskou chorobu. A to vše pro záchranu své matky."
-oficiální obsah knihy Artemis Fowl a časový paradox
Neobyčejné dítě
Á, už je tu nová kniha Artemise Flowla, toho nesnesitelného sebestředného spratka, podle mojí starší dcery inteligentního osamělého chlapce, podle mladší dcery kluka, který je nešťastný z toho, že je i uprostřed davů stále sám.
Irský spisovatel Eoin Colfer o něm napsal sedm knih. Každá kniha je jiná a každá je velikou výpravou za dobrodružstvím. V první knize jsme se setkali s Artemisem jako geniálním devítiletým chlapcem, který zasvětil svůj život zločinu a rodinné firmě. V této, zatím poslední, je Artymu sedmnáct. Vlastně necelých patnáct, protože v minulém díle prožil část svého života v bezčasí. Trochu se změnil a není to jen tím, že vyrostl do výšky. Vymýšlení dokonalých zločinů jej netěší jako dřív a záleží mu na rodině. Jen se cítí trapně, protože lásku k rodičům a malým bratrům vnímá jako slabost. Slabost, které se nechce vzdát. Jeho maminka je nemocná. Artyho doběhly jeho skutky z minulých let. Osmiletý Artemis svými činy zabil vzácného a posledního lemura hedvábného, a následkem toho je nemožné v současnosti vyrobit lék proti smrtelné chorobě, na kterou maminka umírá. Vlastně jedna možnost by tu byla. Artemis se rozhodl udělat všechno na světě, aby při této nebezpečné akci, podle názoru všech ostatních je to bláznivina, uspěl. Rozhodne se požádat o pomoc jediné přátele, které má. Skřítku Myrtu Krátkou a kentaura Klusáka. Myrta je skřítkovskou policistkou a Klusák je počítačový genius. S jejich pomocí se rozhodne sám sobě zabránit, aby lemura zabil. Ale jeho pečlivě naplánovaná akce se mu trochu vymkne z rukou. Také pro to, že přelstít sám sebe je těžké. Jenže to by nebyl Artemis, aby nedokázal vyřešit každý problém svojí nadprůměrnou inteligencí. A k dovršení všech zmatků (i v samotném Artemisovi) dostal polibek. A hádejte od koho!
Knihy o Artemisovi vycházejí od roku 2002. Moje dcery si o něm četly moc rády a s nimi i já, protože Arty řešil problémy, které přede mnou stály v dětství. Ani dcery se jim nevyhnuly. Určitě spousta ostatních dětí z jeho příběhu poznala, že v tom nejsou osamoceni. Myrta v tomto díle řekla: " Ze mě byl adolescent. To bylo příšerné.", a tím vyjádřila celou nespokojenou dobu dospívání.
Příběh je dokonale vystavěný, jako předešlých šest dílů. Nikdy nevíte, co se stane na následující stránce a jak to doopravdy skončí. Jestli dobro zvítězí nad zlem. Nebo ne. Dokonce nás nutí k zamyšlení, jestli jsou Artemisovy skutky opravdu špatné a odsouzeníhodné a jestli se vše dá omluvit chvályhodnými pohnutkami.
Už první kniha z této série mě okouzlila. Přečetla jsem si ji dřív, než ji stihnul Ježíšek položit pod stromeček. Žádný další díl mne nezklamal ani svým příběhem ani kvalitou jeho zpracování. A protože pan Colfer řekl, že nepřestane psát, dokud lidé nepřestanou číst nebo dokud se nezblázní, čekám na další novinku. Slibuji, že číst nepřestanu. A na ten blázinec, jak doufám, nedojde.
-zdroj: http://neviditelnypes.lidovky.cz/recenze-eoin-colfer-artemis-fowl-a-casovy-paradox-f7a-/p_scifi.asp?c=A090825_214403_p_scifi_hpe
Já sama bych tuto knihu asi lépe nepopsala i mě zaujala a pobavila (a speciálně mi pomohla zabít čas :)
Těším se na Vás příště, Vaše
 
 

Reklama